Ačkoliv je pravdou, že tiskárny využíváme doma s rozvojem elektronické komunikace stále řidčeji, přesto se najdou situace, kdy si musíme něco vytisknout. To je také důvod, proč má tolik domácností doma nějakou tiskárnu. Ta však po naprostou většinu času zůstává nevyužita.
Každý majitel však ví, že náplň do tiskárny je potřeba čas od času vyměnit, a to bez ohledu na jak často ji používáme. Během dlouhodobé nečinnosti totiž dochází k vysychání inkoustu, který by se jinak při tisku promíchával. Proto můžeme zjistit, že i když jsme prakticky nic netiskli, křičí na nás počítač, abychom vyměnili toner.
Otázkou samozřejmě je, jak často bychom jej měli měnit. Jistě, lze říci, že se stačí řídit pokyny výrobce na obalu toneru, kde je životnost vždy jasně uvedena. Ovšem v praxi to tak jednoduché není. Do hry totiž vstupují další faktory.
Jedním z nich je otázka, jak často vlastně tiskneme. Pokud je to totiž skutečně jen velmi zřídka, pak rozhodně nemá cenu jej vyměňovat často. Snadno by se totiž mohlo stát, že než nový toner vůbec použijeme, tak také vyschne. A to by bylo zbytečné vyhazování peněz. V takovém případě se tedy hodí dát tam nový před tiskem, i když samozřejmě není zrovna ekonomické mít v podstatě na vytištění jednoho dokumentu jeden celý toner.
Pak jsou zde také podmínky, ve kterých je tiskárna skladována. Pokud je vystavena přímému slunečnímu světlu, a navíc je horké léto, pak náplň vyschne mnohem rychleji, než by tomu bylo v chladnějším, vlhčím prostředí. To je potřeba mít na paměti, když řešíme, kam tiskárnu umístit. Jistě, ne vždy je to možné, avšak rozhodně je ideální dát ji mimo sluneční světlo.
Jak se zdá, žádný univerzální návod neexistuje. Jediné, co zbývá, je tiskárnu zapnout a doufat, že tam ještě nějaká náplň i po všem tom čase zbyla. A pokud je, je zkrátka nutné provést výměnu. Je jen otázkou, zda se nám za takovýchto podmínek tiskárna vůbec vyplatí.